Září 2012

Dodavatelé plynu - změna je nenáročná

13. září 2012 v 13:20
Nemějte strach vyměnit dodavatele plynu. Postup změny je velice jednoduchý, nebudete platit ani Kč, žádné riziko Vám nehrozí a především ušetříte ročně stovky až tisíce korun. Rok 2006 přivanul velké úpravy. Od 1. ledna totiž můžete mít na výběr mezi nejrůznějšími dodavateli plynu. Může být tedy jen na Vás, aby jste si udělali porovnání cen plynu od všech dodavatelů plynu, kteří na současném trhu pracuje, a vybrat si toho nejlevnějšího. Ceny se jasně upravují pořád a objevíte-li za několik málo měsíců, že bude jiný dodavatel levnější, změňte ho opět. Změnu můžete udělat vždy jednou za půl roku. Bez obtěžujícího papírování. Jistě může být se změnou dodavatele spojena nějaká administrativa. Ale Vás bude zajímat velmi málo z nich. Vše za Vás totiž zařídí nový dodavate. Vy pouze potvrdíte s novým dodavatel smlouvu a plnou moc. Veškeré další úkony, jenž mohou být se změnou spojené (např. sepsání a doručení výpovědi) již vyřídí on. A vše bude navíc bez poplatku. Za změnu dodavatele totiž nebudete platit ani kč. Jedinou podmínkou bude dodržení výpovědi, jenž trvá tři měsíce. Obáváte se, že nový dodavatel zkrachuje, a Vy se ocitnete bez plynu? Není třeba se bát. Bez energie zůstat není možné. V tomto případě Vás ochrání zákon. S firmou PLYNULE.CZ si můžete být jisti, že váš plyn pochází jen z těch nalezišť, které nejsou pod vlivem společností vlastněných ruským kapitálem, a tudíž se nemůže stát nástrojem politického vydírání. Výběrem distributoramáte možnost tudíž mimo jiné ovlivnit i to, z jakých zdrojů budete plyn využívat. Firma se orientuje především na domácnosti, ale i na organizace, plyn distribuuje rovněž do škol, tělovýchovným jednotám, zdravotnickým zařízením a městským úřadům. Změna dodavatele je zadarmo a navíc vám společnost Plynule.cz zaručuje, že vás nemile nepřekvapí žádnými skrytými poplatky. Firmě Plynule.cz jde o to, aby koncovému zákazníkovi nabídla plnohodnotnou službu za co nejnižší cenu, s minimálními náklady, s maximálním servisem, individuálním přístupem, flexibilitou a poradenskou činnostíZměna distributora plynu je pro klienta absolutně bez rizika a hlavně zdarma Se všemi stávajícími obchodníky s plynem na trhu má firma Plynule.cz dobré zkušenosti a vzájemná spolupráce je bezproblémová. ČR je odkázaná na jeho dovoz, kterým se zabývá několik zahraničních společností. Již tady se cena odlišuje a dále u jeho distributorů. Distribucí se pak zabývají desítky domácích firem, k těm největším patří RWE, ČEZ, Vemex, Optimal Energy a další. Od roku 2006 si však díky liberalizaci trhu mohou domácnosti i organizace vybírat svého distributora stejně jednoduše jako je to třeba u povinného ručení, telefonního tarifu apod. Zvolit si ale toho nejlevnějšího dodavatele zemního plynu až do domácnosti z pohledu ceny i servisu nebývá pokaždé jednoduché.

Často kladené dotazy

Kdo stanoví výši záloh? Výši záloh stanovíte jistě Vy osobně při uzavření smlouvy. Samozřejmě musí býti v relaci s výší Vašeho dosavadního odběru. Ale je úplně v pořádku, jestliže si zálohu ponížíte v poměru úspory v ceně plynu. Jak budu zálohy platit? Úplně Podobně jako dosud. Tedy přes SIPO na poště, či přes inkaso v bance (musíte zadat svolení k inkasu pro číslo účtu PLYNULE.CZ, které Vám sdělíme. Platit je možné taky použitím trvalého příkazu. Pokud budu mít přeplatek, kdy mi jej zašlete? Přeplatky zasíláme do jednoho měsíce po vyúčtování. Do dalších období na úhradu případných záloh převádíme jen přeplatky menší než 200 Kč. Ostatní dobré informace o problematice změny dodavatele plynu naleznete na webových stránkách plynule.cz - cena plynu
Při výběru tarifu je také nutné si uvědomit, kdy máte nejvyšší spotřebu elektrické energie. Zda nejvíce čerpáte přes den nebo ve večerních hodinách. Díky tomu si můžete nastavit cenu takzvaného drahého a levného proudu. Toto je velmi významné u lidí, kteří mají například elektřinou napájené topení v bytě. Sice je levnější proud levnější v praxi o několik haléřů, přesto se tento rozdíl projeví v celkovém vyúčtování a může dělat rozdíl několika set nebo tisíc korun ročně. Což je znatelná částka pro většinu obyvatel.
Tags:ceny plynu srovnání, kalkulátor ceny plynu, ceny plynu 2010