Květen 2012

Půjčka Bez Registru

25. května 2012 v 4:34
Půjčky s ručením nemovitostí

Určitým druhem, jak poskytovatelé půjčky člení je, jestliže máte možnost nabídnout poskytnutí zástavy nemovitostí nebo nemůžete. Jestliže můžete půjčku náležitě hradit, není vůbec zlé, sjednat si půjčku s ručením nemovitostí.
Zástava nemovitostí je pro mnoho poskytovatelů velmi dobrou zárukou, že se jim půjčené peněžní prostředky vrátí, takže Vám obyčejně udělají schůdnější podmínky, než v případě půjčky bez zaručení se nemovitým majetkem. Za další, pokud přece maličko uvažujete o tom, že byste si sjednali půjčku, kterou byste plánovitě nehradili a nemovitostí disponujete, bude rozumnější na to vůbec nemyslet. Aktuálně totiž exekutorští pracovníci fungují velmi rychle, takže rozhodnutí o exekuci může být skoro během malé chvíle a exekutorský pracovník Vám znemožní disponování s Vaším nemovitým vlastnictvím. Jestliže do stanovené doby poté dlužnou částku nevyplatíte, nařídí exekutor její prodej a Vy tak přijdete o střechu nad hlavou a spoustu peněz, jelikož celý exekuční postup, nucená dražba a sankce Vám nesplácení půjčky hodně prodraží. V případě, že tedy vlastníkem nemovitosti jste, tak ve své podstatě je takřka jedno, jestli jste nemovitost zastavili nebo nikoliv. Jestliže nebudete splácet, exekuce si Vás pokaždé najde. Bývá tedy dobré využít nabídku poskytovatelů nebankovní půjčky na zástavu, kde zpravidla dostanete perfektní podmínky.

Když máte záznam v registru dlužníků

V současné době, když poptáváte půjčku, je podstatné být informován o tom, jestli jste zapsáni v registru nesolventních osob. Tato skutečnost totiž značně ovlivňuje možnost získání půjčky u některých poskytujících organizací. Třeba banka, pokud máte zápis v registrech neplatičů, nedostane pravděpodobně ani korunu. Jestliže tedy požadujete peněžní půjčku, u bankovní společnosti se zápisem v registrech neplatičů neuspějete. Banka nahlíží do třech nezávislých registrů. jestliže jste historicky měli problém s úhradou některé půjčky nebo úvěru, banka se s Vámi nebude bavit. Podmínky pro čerpání půjček mívají bankovní společnosti nastaveny opravdu nesmlouvavě. Uvedení v registru neplatičů Vám tedy cca na 3 až 4 roky zavírá možnost vyřídit si půjčku v bance. Ještě, že i za těchto situací lze půjčku uzavřít. Na nynějším peněžním trhu je řada nebankovních věřitelů, co mají v nabídce půjčky bez registru. Půjčka bez registru je hodně žádanou variantou. U nebankovní půjčky bez registru je ovšem důležité zahrnout to, že se Vám v porovnání s půjčkou z banky o trochu prodraží. Nebankovní poskytovatelé, kteří nabízejí půjčky bez registru, registry skutečně neřeší a zápis v registru dlužníků není důvodem k odmítnutí nebankovní půjčky.

Když máte problém doložit příjem

Spoustu spotřebitelů, kteří chtějí půjčku, nemůže nebo nechce prokázat poskytovateli částku svého výdělku. U bankovních institucí je toto opravdu zásadní problém, protože nabízejí velice redukované produkty, kde po Vás potvrzení o výši výdělku nepožadují a jedná se zpravidla spíše o půjčky v rozsahu pár tisíc a navíc ve formě připuštěného přečerpání účtu nebo kreditní karty. Spotřebitelé, kteří chtějí půjčku v odlišné formě a nemohou doložit příjem, se tak na bankovní půjčky nemohou spoléhat. Ještěže i v tomto případě existuje možnost požádat o vyřízení půjčky bez potvrzení o příjmu od některé nebankovní organizace, kde jsou na podobné produkty - nebankovní půjčky zaměřeni. Při uzavírání půjčky bez potvrzení o příjmu není nezbytné doložení Vašich příjmů předkládat. Zpravidla jen potvrdíte prohlášení, že máte na splátku a tím to všechno končí. Není třeba tedy řešit výši své mzdy od zaměstnavatele, dokumenty o přiznání sociálních dávek ani daňová přiznání, když podnikáte. Nebezpečí nesplácení půjčky poskytovatel ale evidentně musí započítat a kvůli tomu může být půjčka bez potvrzení o příjmu o trochu nákladnější v porovnání s půjčkami se podobnými vlastnostmi, u jakých poskytovatelské společnosti výši mzdy nesdělujete.


U některých poskytovatelů potřebujete i ručitele

Občas poskytovatelé půjček, především u půjček bez dalšího zástavního nástroje, mohou požadovat spolužadetele, který bude figurovat jako ručitel Vaší půjčky. Co je vlastně ručitel? Ručitel úvěru je subjekt, jaký pokud si uzavíráte půjčku, přebírá odpovědnost, že když Vy půjčku nebudete platit, musí zaplatit půjčku za Vás. V dnešní době je celkem nelehké osobu ručitele přesvědčit k ručení, jelikož odůvodněně má každý obavy. Existuje nespočetně případů, kdy se například kamarád upsal jako ručitel za půjčku blízké osoby a ta ji potom nesplácela a ručiteli nezaplacení zapříčinilo velké problémy. Nezřídka kdy jde i o statisícové půjčky a takové ručení dokáže způsobit potíže na celý život. Půjčky bez ručitele jsou specifickými úvěry, u jakých poskytovatelská instituce ručitele nevyžaduje a klient nemusí nikoho shánět, aby mu ručitelský závazek dal.


Půjčka a jak dluho to trvá

Když bychom chtěli finanční obor půjček roztřídit na půjčky dle typu sjednání, je nezbytné ho členit dle doby vyřízení. Každá instituce nabízející půjčky vyžaduje na schválení půjčky určitou dobu, aby se dalo žadatele alespoň minimálně prolustrovat s ohledem na vnitropodnikové pravidla. Získání půjčky se tak může prodloužit na opravdu dlouhý čas. Nejdelší schvalovací proces je doménou hlavně bankovní společnosti. Je to z důvodu, že spotřebitel musí splnit velmi přísná pravidla a tento postup nějaký ten čas zabere. Pokud půjčku musíte mít do několika hodin, půjčka z banky pro Vás nebude tím pravým ořechovým. Bude výhodnější zvolit poskytovatele z nebankovního sektoru. Zde jsou na rychlé půjčky vybaveni a u nižších částek, dají se peníze mít téměř ihned. Jestli potřebujete vyšší částku v číslech desítek až stovek tisíc, pamatujte, že získání půjčky může trvat kolem 5 dnů a hodně závisí i na rychlosti Vaší spolupráce, kdy musíte donést nějaké dokumenty. Nebankovní věřitelé mají mezi svými produkty například půjčky ihned, kdy se dostavíte na kontaktní místo, nebo za Vámi dorazí obchodní zástupce a předá Vám požadovanou částku, nebo potom půjčky do 24 hodin, kdy při schválení půjčky Vám peníze doručí expresním bezhotovostním převodem na účet, který máte v bance.


Žádané jsou půjčky online

Způsob žádosti o půjčku je různorodá u každého poskytovatele. Někdo chtějí nekompromisně účast klienta kontaktním místě, kde je nutné vyřídit veškeré formality. To se týká hlavně bank, jaké nedisponují strukturou vlastních finančních poradců. Odlišné to je u různých nebankovních věřitelů. V poslední době se značně rozrostly tzv. půjčky online. U těchto druhů půjček si z Vašeho počítače napojeného na internet online požádáte přes webový formulář a potom čekáte na telefonický kontakt operátora. V případě, že je telefonicky Váš požadavek na půjčku online předschválen, přijede za Vámi až domů finanční poradce poskytovatele. Tady následně závisí na podrobných požadavcích půjčky, občas Vám přímo lze předat finanční zálohu z půjčky ještě před sepsáním příslušné dokumentace nebo s Vámi smluvní dokumentaci ihned podepíší a vyplatí Vám celou částku. Zaplacení celkového obnosu ale je víceméně zřídkakdy, protože každý věřitel má zájem žadatele v první řadě prolustrovat a udělat takzvaný scoring. Půjčky online jsou v dnešní době hodně oblíbené obzvlášť proto, že v první fázi sjednávání půjčky nejsou zákazníci vůbec časově zatěžováni.

Doporučené zdroje a další informace prorychlé půjčky:

www.homepujcka.cz a www.ihned-pujcka.cz